آریزو 5 ، معرفی و بررسی آن در کارمایدک

بررسی کامل آریزو 5 در کارمایدک

آریزو 5 توسط کمپانیچری به تولید می رسد. امروز در کامایدک آریزو 5 را کامل بررسی می کنیم. با ما باشید…

آریزو 5 برای اولین بار در سال 95 به بازار خودرو ها عرضه شد. در دو مدل دنده ای و اتومات! مدیران خودرو بین قیمت دنده ای و اتومات این خودرو تفاوت زیادی قرار نداد. به همین دلیل بیشتر خریداران مدل دنده اتومات آن را خریداری کردند. در ادامه و با بررسی های انجام شده، بعنوان خودرویی خانوادگی و ایمن شناخته شد. کارمایدک از آریزو 5 و انواع مدل های آن می گوید…

ورود آریزو 5 به بازار داغ خودرو ها در سال 95:

این خودرو در تابستان این سال وارد بازار شد. در ابتدای عرضه، مدل اتومات آن را با دنا پلاس اتومات مقایسه می کردند. زیرا قیمت هایی تقریبا یکسان داشتند. بعد ها و با گذر زمان، چری خود را خوب نشان داد! خودرویی بدون دردسر و با راحتی بالا در اختیار خریداران بود! آریزو 5 توانست جایگاه خود را در بازار به خوبی پیدا کند.

آریزو 5 در دو مدل عمده لاکچری و اکسلنت تولید می شد. مدل اکسلنت آن مدل بهتری بود و آپشن ها و امکانات بهتری داشت. اما…

افزایش درخواست تقاضا، باعث شد تا مدل اتومات دیگر تولید نشود!

این خبر تقریبا ناخوشایند بود. پس از اینکه نسخه اتومات دیگر روی خط تولید نرفت، مدیران خودرو تصمیم گرفت تا تمام آپشن های مدل اکسلنت را روی مدل لاکچری نیز قرار دهد! این تصمیم شاید بدلیل افزایش جلب مشتری بود تا کمبود مدل اتومات در بازار حس نشود. بگذریم! برویم سراغ بررسی دقیق تر آریزو 5:

بررسی مشخصات فنی سواری محبوب چینی:

آرزیو 5 در بخش فنی در مقایسه با نسخه های ایرانی بهتر عمل می کند. موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی آن، 116 اسب بخار قدرت به چرخ ها منتقل می کند. همچنین این پیشرانه 141 نیوتون متر گشتاور دارد. در مقایسه با دنا و یا پژو پارس، این خودرو موتور پربازده تر و کم مصرف تری دارد.

مصرف سوخت آریزو 5 حدودا 6 لیتر در هر 100 کیلومتر مسافت است. این مقدار برای یک خودروی سواری مناسب و اقتصادی است.

در بخش گیربکس کمی صعف مشاهده می شود! البته با وجود ادعای مدیران خودرو درباره گیربکس بهینه آن، در بررسی های کارمایدک کمی تعلیل و دیرکرد در عمل گیربکس شاهد هستیم. درکل بعنوان یک خودروی خانوادگی، پیشرانه و انتقال نیروی خوبی را در این خودروی چری مشاهده می کنیم.

شما همچنین می توانید برای خرید لوازم یدکی لیفان، به لوازم یدکی لیفان مراجعه کنید.

بررسی سواری و عملکرد خودرو:

در بخش سواری باید امکانات و آپشن های این خودرو را نام ببریم. کارمایدک به گفتن چند نمونه از آپشن های این خودرو بسنده می کند! چرا که تمامی آن ها در این لیست جا نمی شوند:

 1. کروز کنترل
 2. کنترل کشش و پایداری
 3. کنترل ایستایی در سربالایی
 4. حالت رانندگی اکو
 5. سنسور و دوربین دنده عقب
 6. ترمز ضدقفل در 4 چرخ به همراه ترمز کمکی
 7. دی لایت و چراغ بدرقه
 8. فرمان هیدرولیکی با دکمه های کنترل
 9. نمایشگر 7 اینچی لمسی
 10. نمایش خطوط کمکی پارک در دنده عقب
 11. 6 ایربگ جلویی، پرده ای و جانبی در جلو
 12. ورود بدون کلید
 13. استارت دکمه ای
 14. و…

همانطور که دیدیم، در بخش امکانات چری کم نگذاشته است! راحتی سواری برای راننده و سرنشینان در مسیر های کوتاه و طولانی فراهم  است.

اما در بخش سواری و تعلیق، آریزو 5 کمی خشک عمل خواهد کرد! یعنی با توجه به پیشرفت تکنولوژی، چری همچنان از سیستم ساده و تقریبا خشکی برای این خودروی سواری خود استفاده کرده است.

این نکته شاید کمی دلسرد کننده باشد؛ اما در عوض چری سیستم خنک کننده بسیار قدرتمندی برای خودرو قرار داده است. این سیستم در تابستان های گرم، دمای کابین خودرو را در کمتر از 10 دقیقه به دمای مطلوب می رساند.

بررسی مشخصات ظاهری چری آریزو 5:

چری آریزو 5 و نمای ظاهری آن
چری آریزو 5 و نمای ظاهری آن

در بخش ظاهری چری نوین عمل کرده است! در طراحی بیرونی بدونه خودرو، ظرافت های خاصی را می بینیم. در مشاهده تناسب طراحی عقب و جلوی خودرو نیز می توان به زبان جا افتاده طراحی صنعتی چری پی برد.

طراحی داخل کابین چری به تقلید از مدل های کره ای سدان ها است! اما به شکل مناسبی می توان طراحی آن را زیبا دانست! چرا که متریال مورد استفاده در آن مرغوب است. طراحی و رابط کاربری کابین مناسب است. راحتی استفاده از آپشن ها به خوبی فراهم است. و…

نمای داخل کابین چری آریزو 5 | کارمایدک
نمای داخل کابین چری آریزو 5 | کارمایدک

شما همچنین می توانید برای خرید لوازم یدکی موتور ام وی ام، به لوازم یدکی ام وی ام مراجعه کنید.

آیا چری آریزو 5 بخرم؟

چری در این مدل از خودرو های خود تجربه شیرینی از سواری را به سرنشینان ارائه می دهد. فضای داخل کابین جادار است و برای خانواده ها مناسب است. خرابی کم اجزاء موتور و کابین، باعث محبوبیت دو چندان آن می شود.

با تمام این اوصاف، بازار خرید و فروش آریزو 5 کمی ضعیف است. از همان ابتدای عرضه، با توجه به دید بدی که این سواری در ایران پیدا کرد، فروش آن کمی سخت است. اما برای مصرف کننده، می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

قیمت این سواری ایمن چری چقدر است؟

در ابتدای عرضه، این خودرو با قیمتی حدود 50 الی 60 میلیون تومان به بازار وارد شد. در ادامه، با افزایش قیمت تمامی خودرو ها، آریزو نیز از این قاعده پیروی کرد. در حال حاضر قیمتی حدود 480 میلیون تومان دارد!

پس با این اوصاف، این خودرو در حال حاضر ارزش خرید دارد؟ با کارمایدک در میان بگذارید.

جمع بندی بررسی این خودروی چینی:

بطور کلی، کارمایدک این خودرو را خودرویی ایمن می داند! کسب 5 ستاره ایمنی توسط این سواری، نشان از امنیت بالای آن است. پیشرانه خودرو موتور 1.5 لیتر با قدرت 116 اسب بخار است. مصرف سوخت آن در هر 100 کیلومتر مسافت، حدود 6 لیتر بنزین است. امکانات خودرو و آپشن های آن دلگرم کننده اند. سواری آن خشک تقریبا خشک است و می توان سیستم تعلیق آن را ساده دانست. بازار خرید و فروش آن تقریبا ضعیف است. خرابی های کمی دارد اما در صورت خراب شدن، هزینه تعمیر آن حدودا بالا است.

با توجه به تمام این توضیحات، اگر شما توانایی خرید این خودرو را داشتید، آیا به سمت خرید آن می رفتید؟ در بخش نظرات با کارمایدک صحبت کنید.

شما همچنین می توانید برای خرید لوازم یدکی ام وی ام، به لوازم ام وی ام مراجعه کنید.

مهدی قرائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.