هن تنگ X5 و بررسی کامل آن در کارمایدک

هن تنگ x5 و بررسی کامل آن در کارمایدک

هن تنگ X5 شاسی بلند 7 نفره چینی که با امکانات خوب خود بازار خوبی دارد. | کارمایدک

هن تنگ X5 از برای اولین بار در سال 97 وارد بازار ایران شد. این خودروی چینی از همان ابتدای ظهور خود خوش درخشید. بطوری که هم اکنون با وجود رقبای این خودرو، باز هم حرف هایی برای گفتن دارد. با کارمایدک همراه باشید تا با هن تنگ ایکس 5 بهتر آشنا شوید…

ورود هن تنگ به ایران:

در سال 96 و توسط عظیم خودرو، شرکت خودرو سازی هن تنگ به ایران راه یافت. در ابتدا این شرکت چینی خبر ها را به سمت خود جلب کرد. مدل های مختلفی از خودرو ها توسط هن تنگ ارائه شده بود. عظیم خودرو هم مسئولیت مدیریت آن ها در ایران را داشت.

بدنیا آمدن هن تنگ X5:

برای اولین بار در سال 2013، ایده طراحی هن تنگ ایکس 5 هفت صندلی ساخته شد. در ابتدا این طرح در همان حد ایده بود. اما پس از مدتی و در سال 2016، برای اولین بار از آن رونمایی شد. این رونمایی تجربه جدیدی از شاسی بلند ها را نشان می داد. چرا که ایکس 5 با داشتن طول 4.5 متر برخلاف دیگر شاسی بلند های 5 صندلی با همان طول، 7 صندلی داشت!

عرضه خودروی هن تنگ X5 در ایران:

از مدت زمان رونمایی اکیس 5 در چین زیاد نگذشته بود. در سال بعد یعنی 2017، این خودرو وارد ایران شد. عظیم خودرو هم در پاییز سال 97  این خودرو را به بازار ایران معرفی کرد.

در ابتدای معرفی ایکس 5، این عامل که شاید کمی غیر قابل باور بود شکل گرفت! این همان 7 صندلی بودن آن است. تعدادی از افراد این مورد را می پسندند. اما عده دیگر بر این باورند که همان طول کوچک چطور می شود 7 صندلی!؟

معرفی مشخصات فنی هن تنگ ایکس 5:

این خودرو دارای موتور 1.5 لیتر توربوشارژ است. این موتور توربو می تواند قدرتی معادل 154 اسب بخار را به چرخ های خودرو منتقل کند. مصرف سوخت این خودرو مزیت خوب آن است. 7.7 لیتر مصرف سوخت در هر 100 کیلومتر می تواند راضی کننده باشد!

در بخش دیگر فنی این خودرو می توان به سیستم گیربکس CVT آن اشاره کرد. این سیستم برای یک شاسی بلند کمی دلسرد کننده است! زیرا با وجود گیربکس های بهتر در دیگر رقبا، هن تنگ ایکس 5 می توانست بهتر عمل کند.

مشخصات ظاهری این خودرو:

معرفی هن تنگ ایکس 5
معرفی هن تنگ ایکس 5

در بخش ظاهری کارمایدک این خودرو را زیبا می شمارد! بیایید از زوایای مختلف به آن نگاهی بیندازیم…

 • نمای جلویی:
  در نمای جلویی چراغ های بزرگ ایکس 5 به خوبی جلوه می کنند! این چراغ ها که تقریبا شبیه چراغ های BMW هستند، گرافیک زیبایی دارند. جلوپنجره بزرگ با دو افقی در وسط جلوه خشنی به خودرو داده است. لوگوی قرمز رنگ هن تنگ هم در وسط خوش می درخشد!
  دیلایت چراغ ها جذبه خاصی به خودرو داده اند. مه شکن ها و سپر متناسب با دیگر اجزا طراحی شده اند. و در آخر کاپوت هم با خطوط برجسته خود به زیبایی رخ می نماید.
 • نمای پشتی:
  در بخش پشتی چراغ هایی متناسب با چراغ های جلو قرار داده شده اند. شیشه عقب کوچکی در وسط قرار دارد و صندوق عقب هم نمای زیبایی دارد. برف پاک کن شیشه عقب کاملا آن را ساپورت می کند. چراغ ترمز بالای در صندوق هم به خوبی طراحی شده است.
  مه شکن ها و سپر هم طراحی متناسب و قابل قبولی دارند. حالا برویم سراغ نمای کناری این خودرو.
 • نمای کناری:
  در نمای کناری ما حس خوبی از تماشای خودرو می گیریم! حسی که به سبکی خودرو اشاره کند. آیرودینامیک خوب آن را نشان دهد. ستون های جلویی و عقبی و شیشه های متناسب را خواهیم دید. همچنین خطوطی روی بدنه وجود دارند که ایکس 5 را تماشایی تر کرده اند.

تجربه سواری و امکانات رفاهی هن تنگ X5:

نمای داخل کابین هن تنگ x5
نمای داخل کابین هن تنگ x5

ایکس 5 به داشتن امکانات رفاهی زیادی معروف است! این خودرو صفحه کیلومتر دیجیتالی دارد. نویگیشن و داشبورد زیبایی دارد. از دیگر موارد امکانات رفاهی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم اتولایت
 • نمایشگر 8.8 اینچی در وسط داشبورد
 • کیسه هوای راننده و سرنشنین جلویی
 • دکمه استارت
 • سیستم کنترل کشش
 • داشتن 7 صندلی برای سرنشینان
 • سیستم نمایش هدایت فرمان بهنگام پارک
 • و…

با توجه به موارد گفته شده، ایکس 5 راحتی خوبی را به سرنشینان منتقل خواهد کرد.

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی هایما به لوازم یدکی هایما مراجعه فرمایید.

قیمت هن تنگ ایکس 5 در بازار:

با توجه به افزایش قیمت در تمامی رده های خودرو، ایکس 5 هم این تجربه را داشته است! رقبای این خودرو چری تیگو 5 با 600 میلیون قیمت، هایما اس 7 توربو با 750 میلیون و جک اس 5 هم با 750 میلیون هستند. این خودرو هم در حاضر با قیمت حدودی 600 الی 650 میلیون در بازار عرضه می شود.
پس با این اوصاف خرید این خودرو دارای مزایایی است که گفتیم و معایبی است که در زیر می گوییم.

معایب خرید هن تنگ ایکس 5:

این خودرو در بحث رقابت در بین رقبا همیشه حاضر بوده است. نوظهور بودن هن تنگ ایکس 5 باعث شده است تا محبوبیت خوبی داشته باشد. اما کارمایدک همیشه حقیقت را می گوید:

معایب:

 • تنگ بودن فضای سرنشینان
 • قدرت تقریبا کم موتور
 • گیربکس غیر اقتصادی
 • جنس متریال داخل کابین که کامل مرغوب نیست
 • پشتیبانی ضعیف از سوی عظیم خودرو

این ها مواردی بودند که لازم بود در بررسی ایکس 5 به آن اشاره کنیم.

جمع بندی:

دیدیم که هن تنگ X5 در بررسی کارمایدک چگونه عمل کرد. این خودرو در بخش ظاهری و امکانات رفاهی بسیار خوش درخشید. در بحث فنی مصرف سوخت خوبی داشت. سواری تقریبا راحتی را به سرنشینان القاء می کرد. اما در طرف مقابل هم تنگی فضای داخلی آزار دهنده است. پشتیبانی پس از فروش شرکت ارائه دهنده ضعیف است. گیربکس نامتناسب با شاسی بلند بودن خودرو برای آن کار گذاشته شده است. بازار نسبتا ضعیفی هم در بازار خرید و فروش خواهد داشت.

در هر صورت کارمایدک تماما ایکس 5 را توصیف کرد. با ما در میان بگذارید که چه تجربه ای از این خودرو و سواری با آن دارید. چه نظری درباره آن دارید. و اگر بخواهید خودرویی بخرید، ایکس 5 یکی از گزینه های شما خواهد بود یا نه.

همچنین می توانید برای خرید لوازم جانبی خودروی موردنظر به لوازم جانبی خودرو مراجعه فرمایید.

مهدی قرائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.