جک اس 5 و بررسی جامع آن

جک اس 5 و بررسی جامع آن در کارمایدک

جک اس 5 شاسی بلند خوش روی چینی، امروز زیر ذره بین کارمایدک!

جک اس 5 یکی از تولیدات شرکت چینی جک است که از سال 94 تولید خود را شروع کرد. جک S5 در حال حاضر محبوبیت خوبی در بازار داغ خودرو ها دارد. با کارمایدک همراه باشید تا کمی با شرکت خودروسازی جک آشنا شویم.

تاریخچه شرکت جک:

شرکت جی ای سی که به اختصار، جک نام گرفته است، در سال 1964 کار خود را آغاز کرد. نام این شرکت مخفف عبارت Jianghuay Automobile Company است. در سال 1997 این نام برای این شرکت چینی اختصاص یافت. بعد ها و در سال 2001 برای اولین سهام شرکت جک در سازمان بورس و اوراق بهادار جای گرفت.

در سال های بعد، شرکت جک موفقیت های زیادی بدست آورد. یکی از آن ها همکاری با کمپانی هیوندای بود. به همین خاطر است که طراحی های امروز خودرو های جک، شبیه به طراحی هیوندای است.

سری S معروف ترین سری خودرو های جک:

در میان مردم داستان خرید ها در بازار به گوش می رسد. خودرو های جک در بازار ایران دو سری J و S را شامل می شوند. دسته اول خودرو های سواری هستند. دسته دوم هم خودرو های کراس اور و شاسی بلند. اما در این بین جک اس 5 بیشترین فروش و محبوبیت را دارا بوده است.

مشخصات فنی جک اس 5:

این خودرو با داشتن موتور 4 سیلندر 2 لیتری توربوشارژ، قدرت 174 اسب بخار را تولید می کند. در سرعت های پایین و بالا این موتور نیاز شما را برآورده خواهد کرد.

جک اس 5 توربو دیفرانسیل جلو می باشد. این مسئله شاید در نگاه اول بد بنظر آید، اما در تجربه رانندگی خواهید دریافت که این مورد آنقدر ها هم دلسرد کننده نیست!

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی موتور جک S5 به لوازم موتوری جک s5 در کارمایدک مراجعه کنید.

مشخصات ظاهری این شاسی بلند چینی:

معرفی جک اس 5 توربو در کارمایدک
معرفی جک اس 5 توربو در کارمایدک

این خودرو از دور شبیه ماشین های کره ای موجود در بازار بنظر می رسد! با این حال شرکت جک طراحی متناسب و خوبی را ارائه کرده است.

 • نمای جلوی خودرو:
  در نمای جلوی این خودرو چراغ ها با دیلایت ها مشاهده می شوند. منظره ای که جلو پنجره خودرو ساخته است نیز دیدنی است! در ادامه خطوط خاص روی کاپوت ماشین حس طراحی هنری را به شما القا خواهد کرد.
 • نمای پشت خودرو:
  در نمای عقب چراغ هایی با طراحی متناسب نسبت به چراغ های جلو مشاهده می کنیم. صندوق جک S5 با توجه به شاسی بلند بودن آن خوب طراحی شده است. شیشه پشتی هم فضای دید خوبی برای راننده می سازد. در ضمن روی شیشه پشتی برف پاک کن هم کار خود را به خوبی انجام می دهد!
 • نمای کنار خودرو:
  از نمای کناری، جک اس 5 بیانگر آیرودینامیک مناسبی است. نسبت طراحی ستون ها به خوبی حفظ شده است و بطور کلی دید مناسب را از بغل شاهد خواهید بود.

نمای داخل کابین جک اس 5 توربو:

نمای داخل کابین جک اس 5 | کارمایدک
نمای داخل کابین جک اس 5 | کارمایدک

در این نما ما شاهد طراحی چشم گیری هستیم. فرمان به خوبی طراحی شده است. جنس متریال استفاده شده مرغوب اند و دکمه های روی فرمان تجربه خوبی را در رانندگی خلق می کند. نمایشگر لمسی اس 5 قابلیت نویگیشن دارد و شما را به راحتی به مقصدتان راهنمایی خواهد کرد.

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی جلوبندی جک S5 به لوازم جلوبندی جک s5 در کارمایدک مراجعه کنید.

بررسی عملکرد و سواری این خودرو از دید کارمایدک:

جک اس 5 توربو با داشتن سیستم تعلیق مستقل برای چهار چرخ، سواری مطلوبی دارد. این خودرو با دارا بودن سیستم ضدقفل ترمز برای هر 4 چرخ، خیال شما را از بابت نگه داشتن خودرو راحت می کند.

همچنین امکانات رفاهی قرار داده شده در این خودرو، لذت یک سواری با آرامش را برای شما خلق خواهد کرد.

بررسی رقیب های جک اس 5:

 1. هایما اس 7 توربو:
  اولین خودرو در لیست رقیب ها، جک اس 5 توربو است. این خودرو حدودا همزمان با جک اس 5 وارد بازار شده است. در بحث رقابت چندین مسئله قابل اهمیت هستند که آنها را بررسی می کنیم. اولین فاکتور، موتور و قدرت آن است. جک اس 5 با داشتن موتور 2 لیتری توربو، قدرتی معادل 174 اسب بخار تولید می‌ کند. در طرف مقابل هایما اس 7 توربو هم با موتور 1.8 لیتری توربوشارژ خود، قدرت 170 اسبی را به چرخ های متحرک آن منتقل می‌ کند. اما نکته خوب و مثبت جک اینجا است که مصرف سوخت ترکیبی 7.7 دارد. در حالی که هایما اس 7 توربو مصرف 9.8 لیتر را دارا است.
 2. چری تیگو 5:
  رقیب بعدی جک، شاسی بلند چینی چری تیگو 5 است. این خودرو از لحاظ قدرت موتور در برابر جک حرفی برای گفتن ندارد! با داشتن موتور 2 لیتری تنفس طبیعی، قدرت 140 اسب بخار را تولید می کند. اما از نظر ظاهر و آپشن ها در مدل فول این خودرو، می توان آن را رقیب خوبی برای جک s5 دانست.
 3. هن تنگ X5:
  شرکت هن تنگ هم خود را برای رقابت آورده است! این شرکت چینی هم با ارائه X5 خود کار را برای جک سخت کرده است. X5 موتور 1.5 لیتر توربوشارژر دارد که قدرتی معادل 154 اسب بخار تولید می کند. این مقدار در برابر جک اس 5 کم است و جک را می توان برنده رقابت دانست.

قیمت جک اس 5 توربو در بازار:

با توجه به افزایش قیمت تمامی خودرو ها، جک S5 هم از این قاعده پیروی کرده است. در زمان ارائه این خودرو، قیمتی معادل 85 میلیون تومان برای آن برآورد شده بود. بعد ها به نسبت بازار این قیمت هم افزایش پیدا کرد.

کارمایدک قیمت این ماشین در بازار را حدود 750 میلیون تومان برآورد کرده است. در این محدوده قیمتی شاسی بلند های دیگری هم وجود دارند. حال شما تصمیم گیرنده این هستید که کدام یک را با سلیقه خود انتخاب کنید.

جمع بندی:

جک اس 5 در بررسی توسط کارمایدک خوب عمل کرد. این خودرو با داشتن موتور 2 لیتری توربو قدرت 174 اسب بخار دارد. مصرف سوخت بهینه 7.7 لیتر این خودرو نقطه قوت آن است. سواری مناسب و خوب این خودرو تجربه دلنشینی برای شما رقم خواهد زد. امکانات رفاهی تعبیه شده در این خودروی چینی شما را راضی نگه خواهد داشت. بطور کلی کارمایدک جک اس 5 توربو را بعنوان خودروی شاسی بلند خانوادگی مناسب می داند.

شما می توانید برای خرید قطعات جک s5 به صفحه لوازم یدکی جک s5 در کارمایدک مراجعه کنید.

مهدی قرائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.