جک J5 | بررسی زیباترین خودرو جک

جک J5

جک j5 یکی از سدان های چینی موفق در بازار ایران می باشد. شرکت کرمان موتور  به عنوان نماینده رسمی شرکت جک موتورز چین در ایران مسئولیت تولید این خودرو را به عهده داشت. اما متأسفانه در سال 96 تولید این خودرو متوقف شد.

جک J5 یکی از زیباترین خودرو های سدان چینی در عصر خود معرفی شده است؛ زیرا از لحاظ طراحی داخلی و ظاهری، امکانات ویژه ای دارد. هنگامی که جک J5 در ایران عرضه می شد، از لحاظ قیمت و قدرت رقبای بسیاری داشت.

این خودرو توانست در میان رقبای قدرتمند خود به فروش فوق العاده ای برسد. خودرو جک J5 در طراحی بیرونی خود تناسب مناسبی را در اجزاء مختلف بدنه اش ایجاد کرده است. علاوه بر آن اجزاء داخلی کابین ها با کیفیت بسیار بالایی طراحی شده اند.

کابین های خودرو جک J5 در مقایسه با خودرو های امروزی کمی قدیمی تر است. با توجه به توقف جک J5 تنها شما می توانید از نسخه های دسته دوم آن استفاده کنید. هر چند که طراحی کابین ها کمی قدیمی است اما کیفیت قطعات آن بالاست.

نکته قابل توجه در این خودرو وجود دو موتور در بخش فنی آن می باشد. اولین موتور آن حدود 1.5 لیتر با جعبه دنده های دستی و دومین موتور آن با حجم 1.8 لیتری به همراه جعبه دنده های اتوماتیک در این خودرو قرار گرفته اند.

هدف از قرار دادن دو موتور در یک خودرو ایجاد شتاب و قدرت مناسب برای خودرو می باشد. علاوه بر آن امکانات مناسبی همچون سهولت تعویض دنده ها را در اختیار راننده قرار می دهند. برای خرید موتور، سیستم محرکه و اگزوز از کارما یدک لوازم یدکی جک j5 کنید.

نقاط ضعف و قوت جک J5

جک J5 از لحاظ امکانات رفاهی، طراحی قابل قبول و قدرت موتور می تواند نیاز های شما را بر طرف سازد. در مقابل نفوذ صدا به داخل خودرو، میزان مصرفی سوخت بالا، کیفیت پایین در رنگ های بدنه جزء نکات منفی و ضعف خودرو جک J5 محسوب می شوند.

بررسی کارشناسی خودرو J5

همانطور که در بخش های بالا گفته شد، در سال 96 شرکت کرمان موتور تولید این خودرو را متوقف نمود. در بازار ایران تنها نسخه های دسته دوم یافت می شوند. حتی نسخه های دسته دوم نیز محبوبیت خاص خودشان را دارند؛ چرا که افراد بسیاری به دنبال این خودرو هستند.

هماهنگی که میان اجزاء بدنه آن وجود دارد توانسته محبوبیت ویژه ای را میان مردم کسب نماید. چراغ های جلو خودرو جزء ویژه ترین المان های موجود در طراحی ظاهری این خودرو است. چراغ های جلو طوری طراحی شده اند که وقتی آن ها را مشاهده می کنید مجذوب خودرو می شوید.

چراغ هایی که در پشت خودرو به کار رفته شده اند نیز طراحی قابل قبولی دارند؛ اما میزان زیبایی در طراحی چراغ های جلو به نسبت چراغ های عقب بیشتر است. برای خرید چراغ عقب روی گلگیر چپ جک J5 چراغ عقب روی گلگیر چپ جک j5 کنید.

ظاهر خودرو جک
مشخصات ظاهری J5

آینه هایی که در این خودرو قرار گرفته اند برقی هستند. طراحی که روی آینه های آن ایجاد شده است زیبایی خاصی را به این خورد اختصاص داده است. معمولاً روی کاپوت های خودرو های چینی از طرح های عجیبی استفاده می شود؛ اما در این خودرو طراحی های عجیب به کار نرفته است.

در مقابل بدنه های J5  نزدیک شیشه های پنجره تو رفتگی و برآمدگی هایی وجود دارد که باعث شیک شدن بدنه های خودرو جک J5 شده است. پنجره های به کار رفته شده در آن کشیده و کوچک هستند.

در بسیاری از خودرو ها از پنجره های بزرگ و پهن استفاده می کنند. این خودرو سازی چینی هنگام طراحی آن تصمیم گرفت بر خلاف خودرو های موجود در بازار عمل کند. به عبارت دیگر اگر خودرو های موجود در بازار از خطوط بسیار در کاپوت استفاده کنند، جک J5 این خطوط را حذف کرده و طراحی تازه ای را می سازد. همچنین این موضوع برای پنجره ها و شیشه های خودرو جک J5 صدق می کند.

کابین های خودرو J5

طراحی کابین های خودرو جک J5 هر چند که قدیمی است اما قابلیت رقابت با خودرو های به روز دنیا را نیز دارد. تنها نکته منفی در بخش کابین های خودرو استفاده از متریال های چینی و بی کیفیت است.

روی فرمان های جک J5 سیستم صوتی به کار رفته شده است. صندلی های خودرو جک J5 قابلیت تنظیم در 8 جهت مختلف را دارد. روکش صندلی های آن چرمی بوده و در فرم استانداردی از نشستن طراحی شده اند.

کابین خودرو جک
مشخصات داخلی خودرو J5

مشخصات فنی J5

موتور آن 4 سیلندر 16 سوپاپه است. تنفس موتور در این خودرو از نوع طبیعی بوده و حجم آن حدود 1834 سی سی می باشد. انتقال نیرو در جک J5 از طریق دیفرانسیل جلو امکان پذیر است.

حداکثر قدرت جک J5 اتوماتیک در 6500 دور حدود 140 اسب بخار می باشد. حداکثر گشتاور این خودرو 165 نیوتن متر در 5000 دور در دقیقه است. جعبه دنده های به کار رفته شده در خودرو 5 دنده دستی و 4 دنده اتوماتیک می باشد.

حداکثر سرعت این خودرو 175 کیلومتر در ساعت است. میزان مصرفی سوخت این خودرو در داخل شهر 5.4 لیتر در هر 100 کیلومتر است. همچنین میزان مصرفی سوخت J5 در خارج از شهر حدود 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد.

استاندارد آلایندگی در خودرو جک J5 یورو 4 بوده و حجم باک آن 55 لیتر می باشد. برای خرید سیستم سوخت رسانی خودرو جک J5 می توانید به این لوازم جک j5 مراجعه کنید.

تجهیزات و امکانات جک J5 را بیشتر بشناسیم

ترمز و پایداری که در این خودرو به کار رفته شده است از نوع ABS و EBD می باشد. همچنین دیسک های دو جداره در جلو با قابلیت تهویه خنک شونده در این خودرو استفاده شده است. دو کیسه هوا که برای سر نشینان جلو طراحی شده است در J5 وجود دارد.

سیستم صوتی این خودرو قابلیت های قابل قبولی را در بر دارد. این سیستم مجهز به پخش MP3 و CD می باشد. به همراه این سیستم 6 بلندگو با قدرت بالا قرار گرفته است.

J5
بررسی امکات رفاهی خودرو جک مدل J5

تجهیزات و امکانات رفاهی

  1. رینگ های 16 اینچی آلومینیومی
  2. چراغ های هالوژنی در عقب و جلو خودرو
  3. سیستم تهویه خودکار
  4. چراغ های مه شکن
  5. شیشه بالابر های برقی
  6. سنسور های نور
  7. ریموت کنترل
  8. سانروف
  9. هشدار دهنده فشار باد لاستیک
  10. کنترل گر سیستم صوتی از طریق فرمان ها و …

کارما یدک همه لوازم یدکی این خودرو را با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب به مشتریان خود عرضه می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 01333843721 و 01333856830 تماس بگیرید.

زهرا احمدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.