خودرو لیفان X50 |نقد و بررسی خودرو لیفان X50

خودرو لیفان X50

شرکت لیفان به تازگی خودرویی را با نام لیفان X50 طراحی نموده است. خودرو لیفان X50 جزء جدیدترین خودرو های شرکت لیفان است.

کارمایدک قصد دارد در این مقاله شما را به خوبی با مشخصات ظاهری، داخلی، فنی و ایمنی آن آشنا کند. اگر قصد تهیه و خرید لیفان X50 را دارید پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را مطالعه فرمایید. برای خرید لوازم یدکی لیفان X50 می توانید به این لوازم یدکی لیفان x50 مراجعه کنید.

خودرو سازی لیفان X50

شرکت لیفان پس از مشاهده استقبال و رضایت مردم از خودرو لیفان 620 تصمیم گرفت در ادامه از تکنولوژی بوش استفاده کند. همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد، تکنولوژی بوش توسط خودرو سازان آلمان طراحی شده بود.

پس از تولید بررسی خودرو لیفان 620 این شرکت چینی توانست به اهداف خود دست یابد و رضایت مردم را از هر سو دریابد. به این ترتیب در خودرو لیفان X50 همانند 620 از تکنولوژی بوش استفاده کردند.

این تکنولوژی توانست تأثیرات بیشتری را روی X50 ایجاد نماید. پس از شکوفایی لیفان 620 خودرو سازی چین تصمیم گرفت خودرویی با همان امکانات فنی طراحی کند. حدوداً در سال 2006 شرکت لیفان تصمیم گرفت فعالیت خود را در حوزه خودرو آغاز کند.

آن ها در اوایل کار با موفقیت چندان مناسبی رو به رو نشدند. آن ها قادر نبودند تا رضایت مردم را به خود جلب کنند. بنابراین به دنبال راهکاری برای جذب رضایت مردم افتادند. حدوداً در سال 2011 خودرو سازی آلمان شروع به طراحی تکنولوژی بوش کرد.

چینی ها برای به دست آوردن رضایت مشتریان خود با آلمانی ها همکاری کردند. خودرو سازی لیفان نخستین بار از این فناوری در لیفان 520 استفاده کرد. خودرو 520 از لحاظ ظاهری، کابین ها و مشخصات فنی نکات قابل توجه و مثبتی را نداشت.

به این ترتیب خودرو 620 طراحی و تولید شد. حدود 5 سال بعد این خودرو سازی چینی تصمیم گرفت X50 را به عنوان یک طراحی پیشرفته تولید کند.

طراحی ظاهری خودرو X50

طراحی این خودرو به صورت MM بوده است. اصل MM به معنای میزان فضای خارجی و حداکثر استفاده از فضای داخلی خودرو می باشد. به عبارت دیگر طراحی پیشرفته MM به این معناست که لیفان X50 از فضای داخلی بیشتری برخوردار است.

فضای بیرونی و خارجی لیفان X50 به نسبت داخلش کمی کوچکتر می باشد. لیفان X50 به شاسی بلند کره ای معروف می باشد؛ زیرا طراحی ظاهری آن به صورت عجیبی کپی شده از شاسی بلند کره ای است.

هر چند که این ویژگی روی محبوبیت اش تأثیر چندانی نگذاشته است. بسیاری از مردم از طرح های تکراری خوششان نیامده و سعی می کنند از آن در امور خود استفاده نکنند. با طراحی لیفان X50 توسط خودرو سازی چینی عکس این موضوع را به ما نشان می دهد.

بررسی ظاهری لیفان X50
بررسی ظاهری خودرو لیفان

هر چند که ظاهر خارجی این خودرو کپی شده از کره ای ها می باشد؛ اما به دلیل بهره مندی از مشخصات داخلی و فنی فوق العاده توانسته محبوبیت خود را ثابت نگه دارد. در جلو خودرو پنجره ای به رنگ کرم طراحی شده که توانسته زیبایی خاصی را جلوه نماید.

پنجره های جلو این خودرو به صورت یک دریچه هوا هستند. این پنجره های دریچه ای مانند شبیه یک ذوزنقه اند. جلو این خودرو کمی پهن طراحی شده است. وقتی شما از رو به رو به آن می نگرید اولین بخش هایی که توجه شما را جلب می کند چراغ ها و سپر آن است.

تهیه لوازم یدکی خودرو لیفان X50 را از کارما یدک بخواهید….

برای خرید بدنه و متعلقات خودرو لیفان X50 در کارمایدک می توانید به این لوازم بدنه لیفان x50 مراجعه کنید.

این خودرو بر خلاف خودرو های دیگر از طراحی های عجیب روی کاپوت استفاده نکرده است. هنگامی که این خودرو سازی تصمیم گرفت X50 را با طرحی ساده اما امکاناتی ایده آل طراحی کند به دنبال روش های نو جهت جذب مشتری بود.

در بازه زمانی 2006 تا 2011 اغلب خودرو ها با طرح های عجیب روی بدنه وارد بازار می شدند. هر چند که این طراحی ها زیبایی های خود را داشتند اما بسیار تکراری و قدیمی شده بودند. معمولاً مردم از طرح های اولیه و نو بازدید بیشتری را می کنند.

جهت خرید جلوبندی، سیستم تعلیق و فرمان می توانید به این لوازم جلوبندی لیفان x50 مراجعه کنید.

طراحی داخلی X50

فضای داخلی لیفان X50 طوری طراحی شده است که 5 الی 6 بزرگسال در آن جای می گیرند. علاوه بر آن صندوق عقب آن حدود 650 لیتر است. صندلی های عقب قابلیت تا شدن دارند. اگر این صندلی ها به سمت داخل تا شوند حجم صندوق عقب حدود 1136 لیتر خواهد شد.

استفاده از MM در لیفان X50
در این خودرو از طراحی MM استفاده شده است که باعث افزایش حجم داخلی خودرو شده است.

این حجم از فضای داخلی باعث شده تا لیفان X50 برتری بیشتری را نسبت به رقبای خود کسب نماید. طراحی کابین های این دسته از خودرو های لیفان درجه یک است. بر خلاف خودرو لیفان 520 از لوازم و قطعات با کیفیتی در کابین های X50 استفاده شده است.

کابین های خودرو لیفان X50
افزایش کیفیت در کابین های لیفان X50

از ویژگی های نو و جدید لیفان X50 می توان به مجهز بودن به سیستم کی لس اشاره داشت. علاوه بر آن یک مانیتور لمسی در آن قرار گرفته شده است. تنظیمات صوتی و بلوتوثی روی فرمان باعث شده تا راننده دسترسی راحت تری را به سیستم صوتی داشته باشند.

سیستم تهویه این خودرو به صورت اتوماتیک به کار رفته و باعث ایجاد زیبایی در فضای داخلی شده است. جهت خرید کولر و بخاری در کارما یدک به این حسگر فشار مخزن گاز کولر لیفان x50 مراجعه فرمایید. کارمایدک تمام قطعات و لوازم یدکی لیفان X50 را با کیفیتی بالا به مشتریان عرضه می کند.

ایمنی خودرو لیفان

شاسی هایی که این خودرو سازی برای لیفان X50 در نظر گرفته است MIRA از نوع بریتانیایی می باشد. استفاده از این نوع شاسی توانسته میزان پایداری و مقاومت آن را افزایش دهد. علاوه بر آن ایجاد این شاسی باعث کاهش وزن و مقاومت بالا هنگام تصادف باشد.

به همین دلیل میزان تصادفات و آسیب رسی به سرنشینان در خودرو لیفان X50 کاهش یافته است. سیستم های ترمزی که در این خودرو به کار رفته اند مجهز به ABS و EBD می باشد. چهار چرخ خودرو لیفان X50 به صورت دیسکی هستند.

مشخصات فنی X50

موتور آن 4 سیلندر 16 سوپاپه بوده و حجم موتور آن حدود 1498 سی سی می باشد. تنفس موتور به صورت طبیعی بوده و انتقال نیرو از طریق دیفرانسیل جلو انجام می شود. حداکثر قدرت این خودرو در 6000 دور در دقیقه حدود 102 اسب بخار می باشد .

حداکثر گشتاور  در 3500 دور در دقیقه حدود 3500 نیوتن متر است. جعبه دنده های خودرو لیفان X50 به صورت 5 سرعته دستی می باشد. به گیربکس های 5 سرعته دستی CVT نیز گفته می شود.

مشخصات فنی خودرو لیفان X50
استقاده از بهترین قطعات فنی

حداکثر سرعت خودرو لیفان X50 حدود 160 کیلومتر در ساعت است. وزن این خودرو به دلیل شاسی های مقاومی که دارد حدود 1175 کیلوگرم است. میزان مصرفی سوخت این خودرو در داخل شهر حدود 7.1 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

همچنین میزان مصرفی سوخت لیفان X50 حدود 5 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد. به این ترتیب میزان سوخت مصرفی ترکیبی این خودرو 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است. حجم باک لیفان 42 لیتر است. همچنین استاندارد آلایندگی یورو 5 می باشد.

برای خرید لیفان X50 بهتر است با تجهیزات و امکانات آن بیشتر آشنا شویم….

 1. سنسور های دنده عقب
 2. رینگ های آلومینیومی
 3. صندلی های چرمی
 4. صندلی های تاشو
 5. تنظیم ارتفاع نور
 6. رینگ های 15 اینچی
 7. بخش کننده های CD
 8. مجهز به دو خروجی AUX و USB
 9. مانیتور یا کامپیوتر سفری
 10. شیشه های برقی
 11. سانروف
 12. و …

برای خرید لوازم خودرو لیفان X50 به دسته بندی لوازم یدکی لیفان x50 در کارما یدک مراجعه کنید.

زهرا احمدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.