ام وی ام 110s ، هاچ بک مینی چری در کارمایدک

ام وی ام 110s

ام وی ام 110 خودرویی هاچ بک و مینی است. این خودرو در سایزی کوچک تولید می شود. کارمایدک معرفی می کند…

ام وی ام 110 در هنگام معرفی خود با استایل قدیمی و پلتفرم ماتیز ارائه شد. این خودرو اولین خودروی چینی بود که به ایران وارد شد. شروع داستان بزرگ واردات چینی ها در ایران، با این فسقلی بوده است! پس از عرضه در سال های بعد این خودرو تغییرات زیادی را متحمل شد. امروز در کارمایدک ام وی ام 110s را کامل بررسی می کنیم.

ورود ام وی ام 110 بعنوان اولین خودروی چینی به بازار ایران:

شرکت چری برای اولین بار این خودرو را معرفی کرد. در سال 84 برای اولین بار بود که ام وی ام 110 پا به بازار ایران گذاشت. در ابتدا این خودرو خود را رقیبی برای پراید می دانست. این رقابت با ارائه خدمات خوبی توسط مدیران خودرو قوی تر هم شد.

ام وی ام 110 چه داشت که نگاه ها را جذب کرد؟

این خودرو در ابتدای معرفی خود، خودرویی جوان پسند بود. پس از عرضه کم کم جوانان و خانم ها به سراغ این خودرو رفتند.

  • این خودرو با آپشن هایی کمی که داشت توانست با آن قیمت خوب در دل مردم جا باز کند. البته که پراید همان آپشن های ساده را هم نداشت و ندارد!
  • دلیل دیگر محبوبیت این خودرو، سواری نرم آن بود. درست است که این فسقلی خیمی کوچک است، اما برای خود امتیازات مثبتی هم دارد!
  • مصرف سوخت پایین این خودرو آن را برای رانندگی در شهر های بزرگ بسیار مناسب کرده بود. با رانندگی با این ماشین دیگر جای پارک مسئله چندان مهمی بشمار نمی رفت!
  • استهلاک پایین خودرو و قطعات آن رابطه مستقیم با محبوبیت آن دارد. خریدار می توانست با خیال راحت این خودرو را سوار شود. زیرا هزینه نگهداری آن بسیار کم بود.

چه شد که این عضو کوچک خانواده چری به حاشیه بازار رفت؟

این خودرو در ابتدا بسیار محبوب بود. در دو مدل 800 سی سی و 1100 سی سی به ترتیب با قدرت های 51 و 68 اسب بخار ارائه می شد. مصرف سوخت آن در هر 100 کیلومتر تنها 3.7 لیتر بود. که رقمی بسیار فوق العاده است! اما کیفیت ساخت پایین آن و البته ایمنی نه چندان مناسبش باعث شد تا کم کم از چشم ها بیافتد! پس چری چاره ای دوباره اندیشید…

ام وی ام 110S متولد شد!

این خودرو برای ادامه راه چری مناسب بود. در سال 94 و پس از تولید 10 ساله نسخه قبلی، ام وی ام 110S وارد بازار شد. در این نسخه تغییراتی شکل گرفته بود. این تغییرات باعث شدند که نگاه خریدار ها دوباره سوی آن برگردد. این تغییرات چه بودند؟

تغییرات نسخه S در مقایسه با نسل قبل:

"<yoastmark

در این نسخه ما شاهد تغییرات بسیاری هستیم. بدنه بطور کامل از نو طراحی شده است. مشخصات فنی بسیار بهبود یافته اند و سیستم تعلیق بهتری برای آن قرار داده شده است. کیفیت ساخت بهتر شده است و متریال درون کابین بهتر ساخته شده اند.

در بحث ایمنی هم این نسل نسبت به نسل پیشین از ایمنی بهتری برخوردار است.

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی جلوبندی و سیستم تعلیق ام وی ام 110S به لوازم جلوبندی ام وی ام 110 مراجعه کنید.

معایب خرید ام وی ام 110S:

این خودرو قرار بود با پراید رقابت کند. اما با توجه به تدبیری که مدیران خودرو اندیشید، با قیمتی معادل پژو 405 عرضه شد! این افزایش قیمت از خریداران آن خیلی ها را منصرف کرد. از دیگر معایب خرید آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. موتور 3 سیلندر و نبود مدل 4 سیلندر آن
  2. فرمان پذیری و هندلینگ ضعیف خودرو
  3. آپشن ها و امکانات رفاهی محدود
  4. اندازه فضای کابین بسیار کوچک
  5. ترمز های عقب کاسه ای
  6. بازار خرید و فروش ضعیف

پس کارمایدک این انتخاب را به شما واگذار می کند تا با توجه به نظر  و سلیقه خود این خودرو را می پسندید یا خیر.

مشخصات کلی ام وی ام 110S:

موتور و پیشرانه:

این خودرو در بحث موتور با توجه به نوع مصرف آن تقریبا خوب عمل کرده است. موتوری 3 سیلندر با حجم 1000 سی سی با قدرت 68 اسب بخار برای آن تعبیه شده است. این موتور در هر 100 کیلومتر، مصرف سوخت ترکیبی 4.2 لیتر دارد. این مقدار برای یک خودروی شهری بسیار مناسب است. زمان صفر تا صد این خودروی شهری، حدود 14 ثانیه است.

سواری و امکانات رفاهی:

بررسی کابین ام وی ام 110s | کارمایدک
بررسی کابین ام وی ام 110s | کارمایدک

در نگاه اول و در ورود اول به خودرو، چیز خاصی مشاهده نمی شود! فقط داشبوری است که طراحی اسپورت تری نسبت به مدل قبلی دارد. محفظه داشبورد و زیر فرمانی است که فرو رفته است. تنظمیات تهویه هوا دستی است و در وسط و بالای داشبورد، محفظه دایره ای شکلی قرار دارد.

در تجربه سواری این خودرو تقریبا خوب عمل می کند. شعاع گردش 6 متری آن باعث می شود از تنگ ترین کوچه ها هم بتوانید به راحتی دور بزنید. دنده 5 سرعته این خودرو دور موتور کمتری را برای تعویض دنده فراهم کرده است. در نسخه قبلی 110 ما شاهد صدای باد زیاد در سرعت های بالا بودیم. که در نسخه جدید این اشکال تا حدودی رفع شده است.

شما می توانید برای خرید قطعات بدنه ام وی ام 110S به لوازم بدنه ام وی ام 110 مراجعه کنید.

پراید بهتر است یا ام وی ام 110S؟

این سوالی است که نشان دهنده رقابت همیشگی این دو خودرو است. در همان ابتدای عرضه این نسخه قیمت پراید 20 میلیون بود. این خودرو در همان زمان با قیمتی حدود 29 میلیون ارائه شده بود! که هم رده پژو و سمند بود.

با توجه به آپشن های کمی که ام وی ام دارد مثل سنسور عقب، می توان از این حیث کمی آن را بهتر دانست. در تجربه سواری هم با توجه به مصرف سوخت بسیار پایین این خودرو، تجربه راحت تر و دلنشین تری را القاء می کند.

در بحث ظاهری اما پراید همان طراحی قدیمی و ساده را دارد. ام وی ام طراحی نوین و اسپورت تری را از خود به نمایش گذاشته است. چراغ های عقب ام وی ام نشان از هاچ بک مینی بودن آن است. اما در پراید چراغ ها به شکلی اند که برای خودروی سواری طراحی شده اند.

در هر صورت بحث پای سلیقه است. شما کدام یک را با قیمت کنونی خود بهتر می دانید؟ پراید با قیمت 130 میلیون تومان یا ام وی ام 110S با قیمت 150 میلیون!؟ با کارمایدک نظر خود را در میان بگذارید.

جمع بندی:

بطور کلی ام وی ام 110S از زیر ذره بین کارمایدک گذر کرد. این خودرو دارای موتوری 1 لیتری با قدرت 68 اسب بخار است. قدرت این خودرو با توجه به جثه کوچک آن کافی بنظر می رسد. انتقال نیرو به چرخ های جلوی آن صورت می گیرد و تجربه سواری راحتی را برای شما رقم خواهد زد. قیمت آن با توجه به افزایش تمامی قیمت ها بیشتر شده است. آپشن خاصی را نمی توان از خودرو انتظار داشت ولی بطور کلی هاچ بکی جوان پسند و اسپورت در بازار خودرو ها بشمار می رود.

شما می توانید برای خرید قطعات mvm 110 به صفحه لوازم یدکی ام وی ام 110 مراجعه کنید.

مهدی قرائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.