ام وی ام 315 و انواع مدل های آن در کارمایدک

ام وی ام 315

ام وی ام 315 در حال حاضر یکی از هاچ بک های محبوب بازار است. کارمایدک ام وی ام 315 جدید و انواع آن را معرفی می کند.

ام وی ام 315 در ابتدای حضور خود در ایران خوش درخشید. در بررسی کارمایدک ، ام وی ام 315 جدید خودرویی هاچ بک است و به رقابت با 206 می پردازد. حدود 6 سال است که این مدل ام وی ام وارد ایران شده است. البته با تغییراتی که این خودرو متحمل شده است، نسل جدید آن بسیار بهتر از نسل اولیه آن است.

بررسی مدل های ام وی ام 315 جدید:

این خودرو در زمان عرضه خود در سال 93، این خودروی چینی جدید با نام 315h عرضه شد. تغییراتی که در این نسل نسبت به نسل گذشته مشاهده می شد، این موارد بودند:

  1. تغییرات عظیم در بخش کابین و داخل خودرو
  2. تغییرات در عقب محدود به تغییر محل مه شکن ها، طراحی جدید سپر و LEDدار شدن چراغ می شد

این خودرو تا سال 95 در دو مدل معمولی و اسپرت فروخته می شد. تفاوت این دو مدل در کیت بدنه بود که در اسپرت این کیت مشکی بود. تزئینات کرومی نسخه اسپرت هم راه دیگری برای تشخیص این مدل از مدل معمولی بود.

 

توقف تولید 315H معمولی:

در سال 95 دیگر کوپن نسخه معمولی پر شده بود! این نسخه از آن به بعد دیگر به بازار عرضه نشد. اما به جای آن مدل اسپرت لاکچری به خط تولید رفت. تغییرات این نسخه بیشتر درون کابین بود. اضافه شدن نمایشگر، دکمه های کنترلی روی فرمان، روکش صندلی چرمی و بلوتوث تغییرات آن بود.

در سال 96 ام وی ام 315H سه مدله می شود!

یک سال پس از عرضه نسخه لاکچری، نسخه اکسلنت آن هم تولید شد. تفاوت این نسخه با مدل اسپرت لاکچری در سیستم پخش VIFA و باربند بود. پس 3 مدل ام وی ام 315  برای خرید وجود دارد.

شما همچنین می توانید برای خرید لوازم یدکی جلوبندی ام وی ام 315 به صفحه لوازم جلوبندی ام وی ام 315 مراجعه کنید.

مشخصات فنی ام وی ام 315:

این خودرو دارای موتور 1.5 لیتری با بازده 107 اسب بخار است. 315H می تواند حداکثر گشتاور 149 نیوتون متر تولید کند. این خودرو سرعتش را از 0 تا 100، در 11.8 ثانیه پر می کند. مصرف سوخت آن هم در حالت ترکیبی به 6.3 لیتر در هر 100 کیلومتر می رسد. در تست های کارمایدک حداکثر سرعت برای این خودرو، 180 کیلومتر در ساعت بوده است.

مشخصات تعلیق و ترمز این خودرو:

این خودرو در بحث ترمز کمی ضعیف عمل کرده است! ترمز های عقب این خودرو کاسه ای هستند و برخلاف لاستیک های جلو دیسکی نیستند. این خودرو دارای سیستم تعلیق مستقل برای 4 چرخ است که راحتی خوبی را القاء می کند.

آپشن ها و امکانات این خودرو:

نمای داخل کابین ام وی ام 315 | کارمایدک
نمای داخل کابین ام وی ام 315 | کارمایدک

از نظر کارمایدک این خودرو در بخش کاربری به خوبی عمل کرده است. مجهز شدن مدل اسپرت اکسلنت آن به VIFI، آن را کاربردی تر کرده است. نمایشگر 7 اینچی لمسی آن که به دوربین و نویگیشن مجهز شده است. قابلیت پشتیبانی از بلوتوث، انواع یو اس بی و رم ، از دیگر امکانات آن است.

نمای ظاهری این خودروی چینی:

در بخش ظاهر این خودرو، کارمایدک آن را در مدل اسپرت اکسلنت بررسی می کند.

نمای جلو:

در جلو چراغ های این خودرو خود را به خوبی نمایش می دهند. چهره خشن این خودرو از جلو باعث شده است تا حس اسپرت بودن را به شما بدهد. شیشه جلو بزرگ و با دید بسیار مناسب قرار داده شده است. خطوط کاپوت و سپر هم دارای زیبایی خاص و متناسبی است.

نمای پشتی:
نمای پشتی ام وی ام 315 جدید
نمای پشتی ام وی ام 315 جدید

در بخش پشتی این خودرو، چراغی تقریبا متناسب با چراغ جلو طراحی شده است. گرافیک این چراغ ها در این مدل نسبت به نسل پیشین بسیار زیباتر شده است. سپر عقب دارای سنسور است و شما در نگاه دقیق تر شیشه بزرگی را می بینید. بطور کلی چه از جلو چه عقب، این خودرو نمای بسیار مناسبی را برای سرنشینان در اختیار می گذارد.

نمای کناری:

در بخش کناری ام وی ام 315H دارای حس اسپرت بیشتری است. طرحی خاص که روی گلگیر و پارکاب این خودرو قرار گرفته است، حس اسپرت بودن بیشتری را القاء می کند. ستون های خودرو کوچک است و فضای مناسبی برای دید سرنشینان و راننده ایجاد کرده است. رینگ ها خودرو هم طراحی تقریبا مناسبی با بدنه خودرو دارند.

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی ام وی ام 315 به صفحه لوازم یدکی ام وی ام 315 مراجعه کنید.

پژو 206، سر سخت ترین رقیب ام وی ام 315!

اسم هاچ بک که شنیده می شود، پشتش نام 206 هم می آید! ام وی ام در زمان عرضه 315H، کار سختی برای بهتر دیده شدن داشت. این خودرو با قیمتی برابر با 206 عرضه شد. از لحاظ آپشن این خودرو از 206 بسیار بالاتر است. موتور و بحث پیشرانه 315 هم قوی تر است. زیرا 206 با داشتن موتور 1.6 لیتری با قدرت 105 اسب بخار، در حدود 12 ثانیه سرعتش به 100 می رسد.

در پژو فضای صندلی های عقب بسیار کم است. جعبه دنده به مشکل بر می خورد و طراحی آن نیز قدیمی است. در طراف مقابل هم 315H دارای نفص هایی است. مثل کیفیت ساخت پایین، قلق گیری ترمز ها و ضرایب دنده سبک تر از 206 می تواند امتیاز های منفی برای این خودرو باشند.

به هر حال باز هم حرف از سلیقه پیش می آید. 206 محبوب یا 315H جدید؟ نظر شما درباره این نظرسنجی چیست؟ با کارمایدک در میان بگذارید.

جمع بندی:

ام وی ام 315H دارای مدل های مختلفی است. در همه مدل ها موتور 1.5 لیتری با قدرت 107 اسب بخار کار گذاشته شده است. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 6.3 لیتر در هر 100 کیلومتر مسافت است. آپشن ها و امکانات در بهترین مدل آن یعنی اسپرت اکسلنت چشم گیر است. با وجود هاچ بک بودن، دید بسیار خوب برای راننده و سرنشینان به بیرون ایجاد شده است. بازار خوبی دارد و در بحث خرابی هم کم پیدا می شود که 315 خراب شود.

نظرات متفاوت اند و هرکس با توجه به سلیقه خود نظر متفاوتی دارد. با توجه به مزایا و معایب گفته شده برای این خودرو، شما دوست دارید با بودجه 250 میلیونی یکی از این ها را صاحب شوید؟

شما همچنین می توانید برای خرید لوازم یدکی موتور ام وی ام 315 به این لوازم موتوری ام وی ام 315 مراجعه کنید.

مهدی قرائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.