ام وی ام x22 و بررسی آن در کارمایدک

ام وی ام ایکس 22 در کارمایدک

ام وی ام x22 کراس اور خوش فیس چری، امروز در کارمایدک

ام وی ام x22 خودرویی کراس اور که با پلتفرمی کوچک تر از اس یو وی ها تولید می شود. کارمایدک در بررسی هایش این خودرو را زیر ذره بین قرار می دهد. ام وی ام ایکس 22 طراحی نوینی دارد و می توان به عنوان خودرویی اسپورت به آن نگاه کرد.

تولد ام وی ام x22 در ایران!

این خودرو برای اولین بار در سال 95 چشم به جهان گشود! این خودرو در ابتدای ظهورش بسیار به چشم خریداران آمد. آن زمان بر ادعای مدیران خودرو، ام وی ام x22 یک کراس اوور شهری جذاب بود. ایکس 22 برای رقابت با دیگر خودرو ها به بازار آمد. در ابتدای عرضه آن را با لیفان x50 و جک S3 مقایسه می کردند.

بررسی مشخصات فنی ام وی ام ایکس 22:

ما در این خودرو موتوری بسیار کم حجم تر از دیگر مدل های این کمپانی می بینیم. موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی ام وی ام x22، توانایی تولید 105 اسب بخار را دارد. این پیشرانه می تواند به حداکثر گشتاور 135 نیوتون متر دست یابد. نکته جالب اینجا است که این گشتاور در دور موتور 2750 به چرخ ها منتقل می شود. ماشین باز ها می دانند این عدد چه معنایی دارد! این مقدار به این معنا است که شما در دور موتور 2750 (همان 2.75 روی صفحه کیلومتر) می توانید حداکثر قدرت موتور را به چرخ ها منتقل کنید که این مقدار فوق العاده است!

ام وی ام ایکس 22، 4 سیلندر است و در هر 100 کیلومتر مسافت، بطور ترکیبی 5.9 لیتر سوخت مصرف می کند. همچنین این خودرو در مدل اتومات گیربکسی دارد که از گیربکس لیفان x50 بهتر است.

شما می توانید برای خرید لوازم جلوبندی و سیستم تعلیق ام وی ام x22 به لوازم جلوبندی ام وی ام x22 مراجعه نمایید.

بررسی آپشن ها و امکانات ام وی ام x22:

این خودرو در ابتدای معرفی، آپشن های چندانی نداشت. اما در سال 97 نسخه جدیدتری از آن به بازار آمد. در این 5 آپشن جدید و کاربردی اضافه شده بود. پس ما در بررسی ها همان مدل آخر یعنی اکسلنت اسپرت را مشاهده خواهیم کرد.

امکانات رفاهی ام وی ام ایکس 22:

  1. سنسور فشار باد تایر ها
  2. کنترل پایداری
  3. کنترل کشش
  4. نیروی کمکی برای حرکت در سربالایی ها
  5. ترمز کمکی در موارد نیاز
  6. ترمز ABS برای تمامی چرخ ها
  7. دی لایت و نورپردازی درون کابین
  8. نمایشگر 8 اینچی لمسی به همراه نویگیشن

پس در این خودرو ما شاهد موارد بسیار زیادی از امکانات به نسبت دیگر رقبا هستیم.

شما می توانید برای خرید قطعات موتور و سیستم پیشرانه ام وی ام x22 به لوازم موتوری ام وی ام x22 مراجعه نمایید.

نمای ظاهری ام وی ام x22:

ام وی ام x22 و نمای ظاهری آن | کارمایدک
ام وی ام x22 و نمای ظاهری آن | کارمایدک

در نمای ظاهری این خودرو بر روی پلتفرم هاچ بک 315H ساخته شده است. می توان گفت 315H برادر کوچک تر ایکس 22 است!

در نگاه کلی، ام وی ام ایکس 22 دارای ظاهری اسپورت است. ما در عقب و جلوی خودرو رگه هایی از طراحی نوین خودرو می بینیم. این بدان معنا است که چری هم زبان طراحی خاص خود را کم کم پیدا کرده است. برویم نما های خودرو را ببینیم:

نمای جلویی:

در این نما ما شاهد چراغ های بزرگ با طراحی خاص چری هستیم. این چراغ ها در وسط به جلوپنجره تقریبا بزرگ آن ختم می شوند. در زیر جلوپنجره و در وسط سپر، محفظه بزرگی برای بادگیری خودرو وجود دارد.

سپر به زیبایی طراحی شده است و چراغ های دیلایت در بخش مه شکن قرار دارند. نمای رویی کاپوت با خطوط برجسته خود، به شکل زیبایی منحصر به فرد است.

نمای پشتی:

در این نما ما چراغ هایی می بینیم که کمی با چراغ های جلو همخوانی ندارند! دو چراغ با استیلی به هم وصل می شوند و در وسط آرم MVM خوش می درخشد! شیشه پشتی فضای تقریبا مناسبی را برای راننده فراهم می کند و روی آن شیشه پاک کن برقی قرار دارد. صندوق عقب کوچک است. سپر نیز دارای طرح مشکی متفاوت با بدنه است.

نمای کناری و سقف:

در نمای کناری این خودرو شیب خاصی را متحمل شده است. شیبی که بصورت برجسته چراغ های عقب و جلو را به هم متصل کرده است. در بخش زیرین در های خودرو، تریمی مشکی و متفاوت از بدنه وجود دارد که حس اسپورت بودن بیشتر خودرو را القاء می کند.

رینگ های آلومینیومی 16 اینچی برای این خودرو هم زیبایی خاصی دارند. در نمای سقف اما ایکس 22 بسیار خوب عمل کرده است. این نما نشان از تجربه بالای چری در امر طراحی است. سانروف روی سقف مشاهده می شود. اما کل سقف با تریم مشکی پوشیده شده است که همانند سقف های پانورامیک جلوه می نماید.

نمای داخل کابین:

نمای داخل کابین ام وی ام x22 | کارمایدک
نمای داخل کابین ام وی ام x22 | کارمایدک

در داخل کابین شما حس خوبی دریافت خواهید کرد! نمای کلی مشکی و نارنجی آن، می تواند حس شادابی را در شما تقویت کند. داشبورد به زیبایی طراحی شده است. نمایشگر 8 اینچی لمسی آن در وسط داشبورد جای خوش کرده است! جنس متریال مناسب اند و دسته دنده متناسب با طراحی کلی ایده پردازی شده است.

در کیلومتر شمار خودرو، شما شاهد گرافیک زیبایی خواهید بود! خودرو در این بخش شبیه هایپر اسپرت ها نمایان می شود!

قیمت ام وی ام x22 در بازار:

ام وی ام ایکس 22 در ابتدای عرضه با قیمتی حدود 40 میلیون فروخته می شد. اما در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت تمامی خودرو ها، این خودرو نیز پا به پای آن ها رفته است! ام وی ام ایکس 22 با قیمت حدودی 300 میلیون تومان در بازار به فروش می رسد. در مقایسه با دیگر رقبای آن هم که جک s3 و لیفان x50 باشند، این خودرو قیمت معقولی دارد.

ام وی ام ایکس 22 بخرم یا نه؟

ایکس 22 در مجموع بررسی ها خوب عمل کرد. این خودرو دارای بازار مناسبی برای فروش است. روحیه جوان طلبی را در طراحی از آن خود کرده است. محبوب است و خیلی ها دوست دارند بعنوان خودروی چینی، آن را داشته باشند. اما بحث سلیقه در میان است! در بخش نظرات با کارمایدک در میان بگذارید که این خودرو را چگونه می دانید! چه تجربه ای از سواری با آن دارید و چه نظراتی می تواند خرید یا عدم آن را در شما تقویت کند.

جمع بندی:

ام وی ام x22 در کارمایدک بررسی شد. این خودرو دارای موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 105 اسب بخار است. توانایی تولید 135 نیوتون متر گشتاور را دارد. مصرف سوخت آن در محدوده 5.9 لیتر در هر 100 کیلومتر است. خرابی کمی دارد و استهلاک آن نیز پایین است. زیبایی و طراحی نوینی دارد. آپشن ها و امکانات رفاهی خوبی دارد تا نظر شما را به خود جلب کند. بازار خرید و فروش مناسبی دارد و بطور کلی کراس اووری جذاب است.

شما می توانید برای خرید قطعات جانبی ام وی ام به لوازم یدکی ام وی ام مراجعه نمایید.

مهدی قرائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.