رقابت جک اس 5 یا هایما اس 7 توربو؟ بهترین SUV چینی در کامایدک

رقابت بهترین شاسی بلند چینی در کامایدک

رقابت شاسی بلند های چینی در کارمایدک به مرحله نهایی رسید! جایی که جک اس 5 توربو به رقابت با هایما اس 7 توربو می رود. با ما همراه باشید…

رقابت بین بهترین SUV های چینی به مرحه نهایی خود رسیده است. در مراحل قبل، جک اس 5 روبروی تیگو 5 جدید قرار گرفت. از آن مرحله جک اس 5 برنده بیرون آمد. در آن سوی میدان هم هایما اس 7 توربو با پیروز شدن در برابر هن تنگ X5، به این مرحله راه یافت. در ادامه کارمایدک با رقابت نهایی هایما اس 7 توربو و جک اس 5 اتومات، بهترین شاسی بلند چینی را معرفی خواهد کرد.

معرفی اجمالی اس 7 توربو:

هایما اس 7 توربو | کارمایدک
هایما اس 7 توربو | کارمایدک

در بررسی هایما S7 توربو، به موارد زیادی برخواهیم خورد. این خودرو حدودا 1 سال پس از جک وارد ایران شد. در ابتدای ورود با قیمتی مناسب عرضه شد و خریداران بسیاری را به خود جلب کرد. در ادامه و با تجربه رانندگی خوبی که از خود بجای گذاشت، محبوبیت دو چندانی در بازار خودرو های شاسی بلند کسب کرد.

معرفی کوتاه و مختصر جک اس 5 توربو:

جک اس 5 توربو | کارمایدک
جک اس 5 توربو | کارمایدک

جک اس 5 تنها در یک مدل توربو وارد ایران شد. همچنان هم با همان نسخه خود تولید می شود. اس 5 توربو با چهره ای عامه پسند پا به بازار گذاشت. خود را خوب نشان داد و عملکرد بهینه ای را از خود برجای گذاشت. در بازار خودرو ها از بین خودرو های کمپانی جک، محبوب ترین آن ها سری جک s5 توربو بوده است.

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی موتور جک اس 5 توربو، به لوازم یدکی جک s5 مراجعه کنید.

رقابت این دو خودرو در عمکلرد فنی:

رقابت را خیلی ها دوست دارند! چون برنده دارد و در بخش فنی هم یک برنده از بین دو خودرو انتخاب می شوند. ابتدا برویم سراغ:

بررسی مشخصات فنی جک اس 5 توربو:

کمپانی جک در این مدل خود از موتور 2 لیتری توربوشارژر استفاده کرده است. این قلب تپنده، برای اس 5 قدرت نهایی 174 اسب بخار را تولید می کند. شتاب بسیار مناسب این خودرو سبب می شود راننده احساس خستگی بابت کسل بودن رانندگی نداشته باشد.

مصرف سوخت اس 5 توربو در هر 100 کیلومتر، 7.7 لیتر است. این مقدار بسیار عالی بنظر می رسد! چرا که در برابر قدرت مناسبی که موتور می دهد، مصرف سوخت آن هم بهینه است.

از لحاظ هماهنگی گیربکس با موتور، اس 5 توربو کمی ناخوشایند عمل می کند! یعنی در مواقع تخته گاز، کمی دیرکرد در عمل هماهنگ گیربکس مشاهده می شود.

بررسی مشخصات فنی هایما S7 توربو:

برویم به زیر کاپوت اس 7 توربو، جایی که موتور 1.8 لیتر توربوشارژ ان خوش می درخشد! این موتور قدرت 170 اسب بخاری تولید می کند. شتاب مناسبی را به خودرو هدیه می کند و دارای هماهنگی مناسب گیربکس با پیشرانه است.

هایما در مصرف سوخت ، قدرتمند به میدان رقابت نیامده است! این خودرو مصرف ترکیبی 9.7 لیتر در هر 100 کیلومتر را دارد. این مقدار زیاد است و از لحاظ اقتصادی به صرفه بنظر نمی رسد.

امتیاز کلی کارمایدک برای این دو خودرو در بخش فنی به ترتیب: برای جک اس 5 توربو و هایما اس 7 توربو، 8 و 7 است.

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی هایما اس 7 توربو، به لوازم یدکی هایما s7 مراجعه کنید.

بررسی آپشن ها و امکانات رفاهی این دو شاسی بلند چینی:

در بخش امکانات این دو خودرو حرفه ای عمل خواهند کرد! زمان عرضه آن ها مصادف با پیشرفت چشم گیر تکنولوژی در خودروسازی دنیا بود. پس این دو کمپانی چینی برای جلب مشتریان، باید امکانات رفاهی خوبی در آن ها قرار می دادند.

آپشن های جک اس 5 توربو:

این خودرو امتیاز ایمنی خوبی دارد. تجربه رانندگی دلنشینی را برای راننده و سرنشینان فراهم می آورد. می توان از امکانات رفاهی آن به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نمایشگر لمسی
 2. نویگیشن
 3. کنترل کشش و پایداری
 4. ترمز پارک
 5. ترمز کمکی
 6. سنسور فشار باد لاستیک ها
 7. گرمکن صندلی های جلو
 8. سنسور عقب و جلو
 9. تهویه هوای اتومات
 10. آیینه بغل های تاشو بهمراه گرمکن آیینه ها
 11. ورود بدون کلید
 12. و…

امکانات رفاهی هایما اس 7 توربو:

در این رقابت اس 7 توربو هم کمی از جک ندارد! این خودرو امتیاز مناسب ایمنی دارد و در سواری تجربه لذت بخشی را در ذهن راننده و سرنشینان برجای می گذارد. کارمایدک بعنوان چند نمونه از آپشن های این شاسی بلند، به موارد زیر اشاره می کند:

 1. سیستم تهویه اتومات
 2. سنسور باد تایر ها
 3. کنترل کشش و پایداری
 4. کروز کنترل
 5. 4 ایربگ جانبی و جلویی برای سرنشینان جلو
 6. تنظیم فرمان در حالات مختلف 4 گانه
 7. ورود بدون کلید
 8. گرمکن صندلی های جلو
 9. ترمز کمکی
 10. ترمز پارک
 11. نمایشگر 7 اینچی لمسی با نویگیشن
 12. و…

در این بخش از رقابت، کارمایدک امتیاز یکسان 8 را برای هردو خودرو در نظر می گیرد.

رقابت قیمت و بازار خرید فروش این دو شاسی بلند چینی:

در بخش قیمت، هر دو خودرو قیمت تقریبا یکسانی دارند. در بازار کنونی هر دوی آن ها با قیمتی حدود 800 الی 860 میلیون به فروش می رسند! در رقابت با دیگر خودرو ها، این دو SUV قیمت بسیار مناسبی دارند. بازار خرید و فروش هر دو خودرو خوب و تقریبا یکسان است. قطعات هردو گران قیمت است و خرابی های آنان هزینه های زیادی در بر خواهد داشت.

در بخش نگاه اقتصادی هم هردو خودرو با خرابی های تقریبا کم خود معروف شده اند. موتور و جلوبندی هردو خرابی های کمی دارند و راننده را با خیال راحت تری صاحب یک خودروی کم هزینه می کنند.

پس امتیاز کارمایدک در رقابت قیمت و بازار فروش، برای هردو خودرو 3 است.

جمع بندی رقابت بهترین SUV چینی:

رقابت بین SUV های چینی بسیار جذاب است! مخصوصا اگر بخواهید یکی از آن ها را برای خود بخرید. اس 7 توربو و جک اس 5 توربو هردو خودرو های خانوادگی و مناسبی اند. این دو در بازار به خوبی جا افتاده اند و امکانات رفاهی مناسبی دارند. هردو دارای موتور توربو اند. جک با قدرت 174 و هایما با قدرت 170 اسب بخار. مصرف سوخت بالای اس 7 توربو عیب آن است. و عدم هماهنگی مناسب گیربکس و موتور در جک عیب جک! بطور کلی کارمایدک در رقابت این دو خودرو، جک اس 5 توربو را با کسب امتیاز 19 از 30 برنده این میدان می داند. اس 7 توربو هم با امتیاز 18 از 30 در رتبه دوم بهترین SUV چینی قرار می گیرد.

نظر شما چیست!؟ اگر بودجه اش را داشتید، کدام یک از این شاسی بلند های دوست داشتنی را انتخاب می کردید؟

شما می توانید مراحل قبلی این رقابت را با مراجعه به مقایسه جک s5 با چری تیگو 5 در کارما یدک ببینید.

مهدی قرائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.