هایما اس 7 توربو یا هن تنگ X5 | رقابت شاسی بلند ها در کارمایدک

رقابت اس 7 توربو و هن تنگ X5 | کارمایدک

هایما اس 7 توربو بخرم یا هن تنگ ایکس 5؟ این دو خودروی شاسی بلند چینی را در کامایدک به میدان رقابت می بریم! با ما همراه باشید…

رقابت هایما اس 7 توربو و هن تنگ x5 می تواند بسیار دیدنی باشد. زیرا این دو خودروی چینی در رده شاسی بلند های محبوب بازار داغ خودرو ها قرار می گیرند. مشخصات تقریبا یکسانی در بخش سواری دارند. امکانات رفاهی و آپشن های درخور قیمت خود دارند. و در نهایت بعنوان یک خودروی خانوادگی بسیار مناسب اند. کارمایدک تمامی بررسی های لازم را در مسابقه بین این دو خودرو انجام می دهد. بنظر شما بهترین خودروی شاسی بلند چینی کدام است!؟

برویم سراغ معرفی اجمالی هر یک از این خودرو ها:

معرفی هایما اس 7 توربو:

هایما s7 توربو کمی قبل تر از x5به بازار آمد. این خودرو محصولی از شرکت هایما چین است. با آپشن هایی از مزدا و پلتفرمی از آن شرکت. ولی با طراحی نوین و البته متناسب با نیاز خریدار در بازار.

هایما اس 7 توربو در ابتدای معرفی اش مورد نقد های بسیاری قرار گرفت. این خودرو از همان ابتدا جایگاه مناسبی را برای خود در بازار تعیین کرد. بازار فروش خوبی داشت و همچنان هم دارد.

معرفی هن تنگ X5:

هن تنگ ایکس 5 در سال 97 به بازار ایران عرضه شد. عظیم خودرو در معرفی و تبلیغات این خودرو بسیار خوب عمل کرد. به همین خاطر بود که این شاسی بلند 7 صندلی، به زودی معروف شد! عمده دلیل محبوبیت آن بدلیل مصرف سوخت مناسب و البته 7 صندلی بودن آن است! در هر حال ایکس 5 امروز در کارمایدک است تا رقابت خوبی با اس 7 توربو داشته باشد.

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی خودرو های چینی به کارما یدک مراجعه کنید.

بررسی مشخصات فنی این دو خودرو:

در بخش قدرت پیشرانه، اس 7 توربو برتر است! این خودرو با داشتن موتور 1.8 لیتری توربوشارژر، قابلیت تولید قدرت 170 اسب بخار را دارد. در حالی که هن تنگ ایکس 5 با موتور کم حجم 1.5 لیتری توربوشارژ، 154 اسب بخار تولید می کند.

اما در مصرف سوخت، این قضیه برعکس است و هن تنگ X5 برنده است! هایما S7 توربو با مصرف سوخت ترکیبی 9.7 لیتر در هر 100 کیلومتر مسافت، خودرویی پر مصرف بشمار می رود! اما در سمت دیگر X5 خوش می درخشد! هن تنگ با سوزاندن 7.7 لیتر سوخت در همان مسافت، بسیار اقتصادی تر است.

در بخش گیربکس اما دوباره اس 7 توربو برنده است! ایکس 5 با داشتن گیربکس CVT قدیمی خود، ضعیف تر عمل می کند. این گیربکس برای خودرویی شاسی بلند با 7 صندلی مناسب بنظر نمی رسد! در طرف دیگر اس 7 توربو با گیربکس بهینه خود می تواند قدرت مناسب تری را به چرخ ها منتقل کند.

پس امتیازی که این دو خودرو در بخش فنی رقابت از کارمایدک می گیرند، به این شکل است: ایکس 5: 7 – اس 7 توربو: 8

کارمایدک مشخصات ظاهری X5 و S7 توربو را بررسی می کند.

ظاهر و زیبایی مفهومی سلیقه ای هستند! یعنی شاید ممکن است فردی یک خودرو را زیبا بداند. از سوی دیگر فردی دیگر طراحی آن را نامناسب ببیند! به هر حال کارمایدک در رقابت بدون تبعیض داوری می کند!

هر دو خودرو دارای طراحی با زبانی نوین اند. چراغ های عقب و جلو در هر دو دارای تناسب خوبی است. هر دو خودرو ستون های کوچکی دارند و دید به بیرون خوبی دارند. هر دو شیشه های جلوی پهنی دارند که فضای مناسب دید راننده است.

اما در بخش عقبی شیشه ایکس 5 کوچک تر است. و در نتیجه دید کمتری را باعث خواهد شد. در بخش کناری هر دو خودرو دارای خطوط زیبای هستند. هر دو با اینکه تقلید خودرو های کره ای هستند، ولی باز هم زیبا طراحی شده اند.

این دو در رقابت ظاهری امتیاز 8 را به خود اختصاص می دهند.

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی موتور هایما به لوازم یدکی هایما s7 مراجعه کنید.

رقابت در بخش امکانات رفاهی این دو خودرو بسیار دیدنی است!

در بخش امکانات رفاهی هر دو خودرو خوب عمل کرده اند. برویم سراغ معرفی آپشن های مختلف هر کدام از آن ها.

آپشن های هن تنگ ایکس 5:

 1. صفحه کیلومتر دیجیتالی
 2. نمایشگر لمسی 8.8 اینچی
 3. دکمه استارت
 4. کنترل کشش
 5. دارا بودن 7 صندلی
 6. سیستم نمایش هدایت فرمان در هنگام پارک
 7. نویگیشن
 8. سیستم اتولایت
 9. و…

حالا نوبت به آپشن های اس 7 توربو می رسد:

 1. دوربین 360 درجه
 2. سنسور باد لاستیک
 3. کنترل کشش و پایداری
 4. کروز کنترل
 5. نمایشگر لمسی 7 اینچی
 6. 4 ایربگ جلویی و جانبی
 7. ترمز کمکی
 8. گرمکن صندلی های جلو
 9. استارت دکمه ای
 10. ورود بدون کلید
 11. و…

پس در بخش امکانات رفاهی هر دو خوب بودند. اما هایما اس 7 توربو کمی برتر عمل کرد. پس امتیاز خودرو ها در این بخش، برای اس 7 توربو 8 و برای هن تنگ ایکس 5، 7 خواهد بود.

بررسی قیمت ها و بازار هایما اس 7 توربو و هن تنگ ایکس 5:

در زمان عرضه این خودرو ها قیمت معقولی داشتند. یعنی کمی از خودرو های ایرانی بالاتر بودند. اما در ادامه و با افزایش قیمت تمامی خودرو ها، این خودرو ها هم هم اکنون قیمت بسیار بالایی دارند. قیمت حدودی هایما اس 7 توربو در حال حاضر 850 میلیون تومان است! در طرف مقابل رقابت، قیمت هن تنگ x5 حدود 720 میلیون تومان است.

بازار خرید خودرو های شاسی بلند چینی در حال حاضر افت داشته است. اما با این حال این دو خودرو همچنان خریداران خود را دارند. با وجود زیاد بودن قیمت هایما، خرید و فروش آن آسانتر و بیشتر است. پس بازار بهتری نسبت به هن تنگ دارد.

امتیاز رقابت قیمت و بازار خرید و فروش برای هایما، 3 و برای هن تنگ 4 است.

جمع بندی رقابت هایما و هن تنگ:

هایما اس 7 توربو و هن تنگ ایکس 5 را در کارمایدک در رقابت خاص خود دیدیم. این دو خودرو هردو عملکرد خوبی دارند. پیشرانه تقریبا مناسبی دارند. بازار خرید و فروش تقریبا خوبی دارند. خرابی های کمی دارند. برای خانواده ها مناسب اند. اما از معایب آن ها هم کمی بگوییم! اس 7 توربو مصرف سوخت بسیار بالایی دارد. ایکس 5 فضای داخلی کوچکی دارد. هر دو قیمت بسیار بالایی دارند. قطعات هردوی آن ها هم گران است. بطور کلی در این رقابت وقت جمع بندی امتیازات هر دو خودرو رسیده است.

هن تنگ ایکس 5 با کسب 26 امتیاز از 40. و هایما اس 7 توربو با کسب 27 امیتاز به این رقابت خاتمه دادند.

نظر شما چیست؟ با کارمایدک در میان بگذارید که اگر بودجه مناسب برای خرید این خودرو ها را داشتید، انتخاب شما کدام بود.

شما می توانید برای خرید لوازم یدکی هایما به لوازم یدکی هایما مراجعه کنید.

مهدی قرائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.